Kožní problémy jsou často nepříjemné nejen kvůli svým fyzickým projevům, ale i kvůli svému dopadu na psychiku – řada z nich je totiž dobře viditelná a může tak negativně ovlivňovat Vaše sebevědomí. Moderní dermatologické metody naštěstí dokáží eliminovat nejhorší projevy nejen takových onemocnění, jako je akné, bradavice nebo lupénka, ale zásadní zlepšení zvládnou zajistit i v případě problémů, které jsou obvykle vnímány jako kosmetické. Jedna z metod, které svou popularitu díky svým skvělým výsledkům získávají až v posledních letech, je tzv. microneedling.

Terapie, jejíž název se do češtiny překládá jako „mikrojehličkování“, umí účinně odstranit drobné vrásky, rozšířené póry, nevyrovnanou pigmentaci nebo strie. Drobné jehličky během ošetření stimulují fibroblasty, buňky, které běžně produkují kolagen nebo elastin. Při microneedlingu se zároveň využívají další pomocné látky, jako je kyselina hyaluronová nebo některé vitamíny. Výsledkem celé metody je vyhlazení, rozjasnění a zpevnění pleti – v některých případech hned po prvním ošetření, jindy až po několika opakováních. Podobně revoluční metodou, která dokáže odstranit problémy, jež byly dlouho považovány za nezvratitelné, je plazma terapie. Ta využívá vlastní krevní plazmu pacienta a vyhlazuje díky ní ochablou pleť, jemné vrásky i malé jizvičky. Stejně jako v případě microneedlingu jde o poměrně novou metodu, která má za sebou nicméně přesvědčivé výsledky u mnoha jednotlivých pacientů.

Při precizním provedením a aplikaci na vhodné případy dává naději řadě z těch, kdo se už dlouho ve své kůži necítili dobře. Plazma terapii i microneedling začíná nabízet stále více dermatologických pracovišť – než si ale jedno z nich zvolíte, je důležité ujistit se, že za ním stojí dlouholetí lékařští profesionálové.

Jedním z míst, kde je možné plazma terapii nebo microneedling podstoupit, je i dermatovenerologická ordinace MUDr. Jiřího Voltra, kožního lékaře, který se své profesi věnuje už řadu let. Ordinace MUDr. Voltra poskytuje tyto služby pacientům z celého Plzeňska – a díky svým dlouholetým zkušenostem tak činí v té nejvyšší možné kvalitě.